5 רעיונות לעיצובי חנוכיות מדליקות

כבר מזמן חנוכיות הפכו לפריט חובה בכל בית יהודי לקראת חג החנוכה, אך הן לא חייבות להיות כאלה פשוטות שקונים בסופר, תוכלו לעצב את החנוכיה שלכם לגמרי בעצמכם לפי הטעם האישי שלכם כל עוד אתם שומרים על כללי החנוכיה כך שהיא תהיה תקנית. הנה 5 רעיונות לעיצובי חנוכיות.

 

חנוכיה מחומרים מהטבע

עיצוב חנוכיות יכול להתבסס על כל מיני דברים אך אחד העקרונות המגניבים דווקא יכול להיות התבססות על חומרים מהטבע. תוכלו אפילו לצאת לסיבוב באזור שלכם ולחפש בו דברים שישמשו אתכם או אפילו ללכת מיוחד לים או ליער ולאסוף פריטים רלוונטיים. החנוכיה מיד תקבל אופי מיוחד ותכניס לכם מגניבות לחג.

  1. צדפים
  2. קונכיות
  3. אצטרובלים
  4. עלים
  5. עץ

 

עיצוב חנוכיה עם הילדים

שילוב הילדים שלכם בהכנת החנוכיה אמנם לא בהכרח ייתן את התוצאה הכי יפה ויוקרתית אך היא בהחלט תהיה מגניבה ואותנטית ותהפוך את החג להרבה יותר משפחתי. תוכלו לרכוש משטח פשוט מעץ ו-9 קנים, לתת לילדים שלכם לעצב את המשטח ולבסוף להדביק את הקנים עליו.

 

בניית חנוכיה ממשחקים

באם אתם אנשים שבעברם שיחקו בלגו או שיש לכם ילדים שעושים זאת כעת אתם וודאי יודעים כמה קל ומגניב ליצור עם הקוביות הללו. אפשר ליצור הכל מלגו וחנוכיה כמובן נכנסת לקטגוריה הזאת גם כן. עיצוב חנוכיה מלגו גם כן, יכול להיות רלוונטי לשילוב עם ילדים וייתן לכם תוצאה צבעונית ומעניינת.

 

עיצוב מקרמיקה

למי מכם שהתעסק בעבר עם קרמיקה או עבודות חימר ודאי יהיה הדבר מאוד אינטואיטיבי אך גם לאלו שלא, לא מדובר בהליך כל כך מסובך וגם אם כן, יש המון מקומות ומומחים שישמחו להדריך אתכם. תוכלו לעצב את הצורה של החנוכיה שלכם ממש מאפס כך שיהיה לה גוון ייחודי ולא יהיו עוד כמוה באף בית! גם לעץ תוכלו למצוא סדנאות והכוונה נוספת.

 

עיצוב בעץ

משטח עץ של חנוכיה ועליו קנים הוא אמנם עיצוב מאוד נפוץ אך הכוונה בעיצוב בעץ היא להשתגע אפילו יותר. לנסות לגלף או לעצב כל מיני צורות ובעזרת מכשור פשוט שקל לקנות ובלוק עץ, אפילו לפרק מרפסודה או מרהיט ישן שיש לכם בבית. על גבי העץ כמובן לגלף או להדביק קנים וקיבלתם חנוכיה מיוחדת עם אופי ביתי.

 

תרגישו חופשי להתפרע

בסופו של דבר, אם כבר החלטתם ליצור חנוכיה כדאי שפשוט תתחילו עם הדברים שכבר יש לכם, חומרים מעניינים שבמבט ראשון אולי לא הייתם לוקחים להכנת חנוכיה אך עם הרבה יצירתיות וקצת מאמץ דווקא אפשר להוציא מכך המון. תוכלו תמיד להוסיף עוד אלמנטים ואפילו להוריד אם לא תאהבו העיקר שבסוף תקבלו חנוכיה מגניבה וייחודית אשר תתגאו להדליק בכל יום של חנוכה.

 

Creative

אולי יעניין אותך גם