3 דרכים להדברה של תיקן גרמני

לפגוש תיקן זו אף פעם לא הפתעה נעימה – לראות אותו אצלכם בבית, זה בכלל אסון. אם אתם סובלים מתיקנים קטנים שמתרוצצים לכם במטבח ואין לכם מושג איך משתלטים עליהם, הגעתם למקום הנכון.

 

התיקן הגרמני

התיקן הגרמני הינו ג'וק קטן, שגודלו הממוצע הוא כ- 1.5 ס"מ, וצבעו חום – אדמדם. התיקן הגרמני מעדיף בעיקר מקומות חמים ויבשים, ועל אף שהוא פחות נפוץ בבתים פרטיים לעיתים הוא מצליח להשתחל פנימה בתוך קופסאות קרטון ומשלוחים המגיעים אל הבית. מאחר והתיקן הגרמני אוהב מזון, הוא בדרך כלל ימצא מקלט באזור המטבח בבית.

 

סוגי ההדברות הקיימים

הדברת תיקן גרמני איננה פשוטה. את התיקן הגרמני שכיח למצוא מתחבא במקומות פחות נגישים להדברה ביתית, כגון חריצים ומקומות צרים בבית, ואפילו במכשירי החשמל. בנוסף, הוא עמיד במיוחד לחומרי הדברה סטנדרטים, והוא מתרבה בקצב מהיר במיוחד – לכן הדרך היעילה ביותר להיפטר מהתיקן הגרמני היא באמצעות הדברה מקצועית, המשלבת בין מספר דרכים ליעילות מקסימלית.

 

מלכודות פרומונים

מלכודות המכילות חומר בשם פרומון, שאינו רעיל. התיקנים נמשכים אל המלכודת, נתפסים בה ומתים ללא מזון זמין כעבור זמן מה. שיטה זו אינה יעילה בפני עצמה ומשמשת במקרה זה בעיקר כפעולה ראשונית בהדברת התיקן הגרמני, בכך שהיא מאתרת את מיקום התיקנים בבית.

 

ג'ל פיתיון

שיטה זו אומנם איטית אך היא היעילה ביותר, והיא אינה רעילה לבני אדם. את הג'ל מניחים במקומות בהם הופיעו התיקנים בבית ומחכים שהם יתפסו את הפיתיון. הג'ל רעיל אך פעולתו מושהית, כך שהתיקן לוקח את הרעל אל הקן לפני שהוא מת. תיקנים אינם בררנים באוכל – הם אוכלים אפילו את גופת חברם המת, כך שכאשר יאכלו אותו שאר התיקנים, ימותו גם הם וכך אפקט ההדברה מתרחב גם למקומות אליהם לא נוכל להגיע פיזית.

 

ריסוס

הדברה בריסוס נעשית בלחץ חזק, כך שהחומר מתפזר ומחלחל גם בתוך הסדקים והחריצים בבית. הדברה בשיטה זו נעשית בדרך כלל מחומר הדברה השייך לקבוצת הפירתרואידים, שהוא חומר ללא ריח ובעל רעילות נמוכה יחסית. בהדברת התיקן הגרמני הריסוס לבדו אינו מספיק יעיל, והוא משמש כפעולה משלימה להדברה בג'ל.

 

הפתרון: הזמינו מדביר

הדברת התיקן הגרמני מורכבת יותר מאחר והוא נוטה להתחבא, עמיד יחסית לחומרי ההדברה, וקצב ההתרבות שלו מהיר. מסיבות אלו, מומלץ להזמין מדביר הביתה מאשר לנסות שיטות הדברה ביתיות. ככל שתתעכבו עם הפתרון, ממדי ההתפשטות של התיקן הגרמני עלולים לגדול. שילוב נכון בין שיטות ההדברה – כמו שמבצע מדביר מקצועי, יביאו לתוצאות הרצויות וימנעו מהתיקן הגרמני לחזור. מזיקיס הינה חברת הדברה בעלת מוניטין וניסיון. הדברת תיקן גרמני עם מזיקיס תוכל לתת לכם תוצאות מקצועיות, כך שתוכלו להשאיר את מכת התיקנים מאחוריכם.

תיקן גרמני

אולי יעניין אותך גם

לתיאום הדברת מזיקים
בעלי מקצוע
הדברת מזיקים – איך זה קורה?

חושבים להזמין מדביר אך חוששים? חשוב שתדעו כיצד מתבצעת הדברת מזיקים  ולדרוש מן המדביר הנחיות והוראות מדוייקות כיצד לנהוג לפני ואחרי ההדברה. במאמר זה נספר

קרא עוד »
יועץ עסקי עם טאבלט ביד
בעלי מקצוע
כמה עולה ייעוץ עסקי

כאשר משתמשים במונח "ייעוץ עסקי" בדרך כלל הכוונה היא לשכירת שירותי עלי מקצוע אשר ביכולתם לתרום ידע ומיומנויות לניהול העסק שלכם. הייעוץ עשוי להינתן בצדדים

קרא עוד »
נורת חשמל
בעלי מקצוע
הארקה ראשית – מה חשיבותה?

אחד המנגנונים החשובים של רשת החשמל המודרנית היא הארקה ראשית. להארקה יש שימושים רבים, אך בראש ובראשונה היא מונעת פציעות ומוות מהתחשמלות. במאמר הבא נסביר

קרא עוד »