איך מצלמים כיום את קווי הביוב בישראל?

ביוב תמיד נשמע לנו כמו דבר שנמצא אך ורק בחוץ – פתחי ביוב שנמצאים ברחוב, או בשטחים פתוחים, וכמובן מנהרות תת קרקעיות שנסתרות מן העין, אך לא מן האף.

למרות הדימוי הלא כל כך נעים של מערכת הביוב, חשוב לדעת שלכל אחד מאיתנו יש אחת כזאת ממש בתוך הבית.

 

מערכת הביוב הביתית

בבית קיימים ברזים שונים, בין אם במקלחת, בכיור המטבח או בשירותים, כשלכולם יש תפקיד אחד, חשוב למדי, לספק לנו מים נקיים. על כן, ישנה צנרת שמובילה את המים הנקיים אל הברז. אך ישנה צנרת נוספת שמובילה את המים המלוכלכים החוצה – צנרת הביוב. ברגע שהצנרת יוצאת מביתכם, או מבניין המגורים, היא מתחברת אל מערכת ביוב גדולה יותר, עד שבסופו של דבר המים והפסולת מגיעים למערכת לטיהור שפכים.

 

 תחזוקת מערכת הביוב

חשיבות התחזוקה של מערכת הביוב הביתית חשובה מאד, בייחוד לאוד העובדה שמערכת זו כוללת בתוכה פסולת רבה. במידה ובמערכת הביוב תהיה סתימה למשל, הפסולת תיתקע במקום אחד ותתחיל להרקיב, מה שעלול לגרור זיהומים ומחלות. בכדי להימנע מכל זה, יש לנקוט במספר צעדים שמובאים לפניכם.

 

תחזוקה שוטפת

תחילה, חשוב לשמור על מערכת הביוב מפני סתימות. ניתן לעשות זאת  באמצעות מספר צעדים פשוטים, כשהראשון שבהם הוא הנחת מסננת בפתחי הניקוז. זה כמובן פחות רלוונטי לשירותים, אך רלוונטי מאד למקלחות ולכיורים. הנחה של מסננת בפתח של כל אחד מהם תמנע מעבר של פסולת גדולה יחסית, וכך יכולות להימנע לא מעט סתימות.

הדבר השני שחשוב לשים לב אליו הוא סתימות. במידה ויש לכם סתימה, לא כדאי לחכות איתה עד שיהיה מאוחר מדי. בהתחלה ניתן לטפל בה באמצעות חומרים ביתיים, אך בהמשך תיאלצו לפנות לתותחים הכבדים – אנשים שעוסקים בתחום.

 

מה קורה אם כבר יש סתימה?

במידה ומאוחר מדי בשביל השלב השני, והגעתם למצב בו יש סתימה שקשה לאתר, או לחלופין, אתם רוצים לנקוט זהירות יתרה ולפתור כבר עכשיו סתימות עתידיות – יש לנו את הפתרון בשבילכם. איתור תקלה במערכת הביוב עלול להיות סיפור מורכב, זאת בשל העובדה שזו מערכת מזוהמת למדי. בשל כך, היא נמצאת עמוק מתחת לפני השטח, מה שמקשה את מציאת התקלה. אז אתם בטח שואלים את עצמכם מה בכל זאת אפשר לעשות. ובכן, הפתרון פשוט למדי: צילום קווי ביוב!

 

צילום קווי ביוב

מדובר בטכנולוגיה חדשה יחסית, שמאפשרת להיכנס אל הצנרת, מבלי להתלכלך. מה שעושים, זה קודם כל להתקשר לאיש מקצוע, שמחדיר מצלמה לצנרת. באמצעות המצלמה אפשר לבחון מה קורה בפנים, וניתן לגלות את מקור הבעיה בקלות יחסית – בין אם מדובר בפסולת שנתקעה, ובין אם בשבר בצנרת. כך ניתן לטפל בבעיה באופן ממוקד, בלי לבזבז יותר מדי זמן, כסף ואנרגיות מיותרות.

 

צינורות של מים

אולי יעניין אותך גם

עציץ
לבית ולגינה
כיצד לגדל בזיליקום בחצר האחורית?

 עציצים בבית יכולים לשדרג משמעותית את האווירה, ולתת גם לדירה עירונית קטנה תחושה חמימה וכפרית. ניתן להסתפק בעציצים דקורטיביים, אבל כדאי מאוד לשלב ביניהם גם

קרא עוד »
מטבח
לבית ולגינה
סוגי פינות אוכל

בבית החדש שלכם יש סוף סוף מקום גם לפינת אוכל! אחרי שנים שבהן התרכזתם כולם בסלון וישבתם על הספות, התכופפתם אל הצלחות ולכלכתם את האיזור,

קרא עוד »