ניסור בטון – האם ישנה אחריות על העבודה

תהליכי ניסור בטון, בדומה לכל התהליכים אשר מספקים שירות מסוים, עלולים לספק תוצאה סופית שאינה מטיבה עם גורמים שונים כגון המראה, מתן מענה מספק אודות הצורך הנתון וכו'. מצב זה כמובן, ייתכן בכל מקרה שהוא ועל כן קיים עניין האחריות. בכדי שנוכל לקבל שירות ברוגע ובנחת נפשית, חברות רבות מספקות אחריות אודות העבודה, למקרים בהם התוצר הסופי אינו מיטיב עם הצורך.

 

מהו תהליך ניסור בטון?

ראשית כל, טרם התעסקות בדבר האחריות על התהליך, נרצה להבין מהו בכלל תהליך ניסור בטון. אם כן, כפי שניתן להבין משמו, תהליך ניסור בטון הינו תהליך אשר במהלכו מתבצעים חיתוכים כאלו ואחרים בבטון, בהתאם לצורך כלשהו. הצורך בניסור בטון יכול להתעורר על מנת ליצור פתח לחלון, יכול להיות עבור ניסור והורדה של חומת בטון שלמה וכו'.

 

מהן הסכנות בתהליך בטון?

תהליך ניסור בטון עושה שימוש בכלי עבודה עוצמתיים וחזקים מאוד. זאת כמובן מאחר שיש צורך לבצע חיתוך של הבטון, הידוע כחומר חזק מאוד. אם כן, קיימות מספר סכנות בתהליך בטון:

  • סכנת חיתוך – הסכנה הגדולה ביותר בעבודה עם כלי העבודה לניסור בטון היא מצב בו מפעילי כלי העבודה עלולים להיחתך. בשל סכנה זו קיימים מנגנוני בטיחות רבים בכלי העבודה, אך בכל זאת חובה להפעיל את כלי העבודה אך ורק על ידי אנשי מקצוע מנוסים בדבר.
  • סכנת התחשמלות – ישנם תהליכי ניסור בטון אשר משלבים מים כחלק מהניסור. זאת על מנת להפוך את הניסור ליעיל יותר וכן פחות מלכלך. עם זאת, מאחר שכלי העבודה פועלים על חשמל, קיימת סכנת קצר והתחשמלות.
  • סכנת נפילה – כידוע, בטון הוא חומר חזק וכבד מאוד. על כן, כאשר מבצעים ניסור בטון, קיימת סכנה שחלקי הבטון המנוסרים יפלו. לשם כך, יש לדאוג לסביבת עבודה נקייה מאנשים ומחפצים שונים.

 

ההשלכות של תהליך בטון לא מוצלח

תהליכי ניסור, בדומה לכל תהליך שהוא, עלולים במקרים מסוימים להפיק תוצר לא מוצלח במיוחד. מקרים אלו נדירים, אך הסבירות להתרחשותן קיימת. אם כך, נשאלת השאלה מהן השלכות של תהליך בטון לא מוצלח, והתשובה לכך תלויה בסוג העבודה.

  1. ניסור הקשור ביסודות המבנה – במידה ומתבצע ניסור בטון לא מוצלח, הקשור ביסודות המבנה בדרך כלשהי, הדבר עלול להוות סכנה מאחר שמדובר בעמידותו ויציבותו של המבנה, והוא עלול, במקרים חמורים, לקרוס.
  2. ניסור הקשור בעבודות תשתית – ניסור בטון משמש לעיתים עבור מטרות הקשורות בתשתיות השונות. במקרים נדירים בהם התוצר אינו מוצלח, הדבר אינו מהווה סכנה גדולה, אך עדיין קיימת סכנה כגון התחשמלות, הצפות, נזילות וכו'.

 

האם קיימת אחריות על עבודות ניסור בטון?

כעת, השאלה החשובה ביותר שנשאלת היא, האם ישנה אחריות על עבודת ניסור בטון, והתשובה עליה היא כן. תהליכי ניסור רבים מתבצעים עם אחריות מלאה, עבור מקרים נדירים בהם ניסור יוצא לא מוצלח. עבור מקרים אלו, המהווים סכנה או אי שביעות רצון, קיימת אחריות אשר מספקת מענה בכדי לקבל סיפוק בסופו של תהליך. לפרטים נוספים אודות כל צורך שהוא בניסור בטון עם אחריות מלאה – a-designer.co.il.

ניסור בטון

אולי יעניין אותך גם

לתיאום הדברת מזיקים
בעלי מקצוע
הדברת מזיקים – איך זה קורה?

חושבים להזמין מדביר אך חוששים? חשוב שתדעו כיצד מתבצעת הדברת מזיקים  ולדרוש מן המדביר הנחיות והוראות מדוייקות כיצד לנהוג לפני ואחרי ההדברה. במאמר זה נספר

קרא עוד »
יועץ עסקי עם טאבלט ביד
בעלי מקצוע
כמה עולה ייעוץ עסקי

כאשר משתמשים במונח "ייעוץ עסקי" בדרך כלל הכוונה היא לשכירת שירותי עלי מקצוע אשר ביכולתם לתרום ידע ומיומנויות לניהול העסק שלכם. הייעוץ עשוי להינתן בצדדים

קרא עוד »
נורת חשמל
בעלי מקצוע
הארקה ראשית – מה חשיבותה?

אחד המנגנונים החשובים של רשת החשמל המודרנית היא הארקה ראשית. להארקה יש שימושים רבים, אך בראש ובראשונה היא מונעת פציעות ומוות מהתחשמלות. במאמר הבא נסביר

קרא עוד »