כמה עולה ייעוץ עסקי

כאשר משתמשים במונח "ייעוץ עסקי" בדרך כלל הכוונה היא לשכירת שירותי עלי מקצוע אשר ביכולתם לתרום ידע ומיומנויות לניהול העסק שלכם. הייעוץ עשוי להינתן בצדדים הניהוליים, המקצועיים, השיווקיים, הכספיים של העסק. המטרה של מי שמבקשים לשכור שירותי ייעוץ עסקי היא שיפור הרווחיות של העסק, קידום תחומים מסוימים בחברה, שיפור התחרותיות ומציאת פתרונות לאתגרים שעל הפרק. 

 

מי נותני השירותים?

השאלה הראשונה שעולה כשחושבים על ייעוץ עסקי היא מי הם נותני השירותים. האפשרויות בדרך כלל מתחלקות בין שכירת שירותי יועץ עצמאי לבין שכירת שירותי חברת ייעוץ. לכל אחד מהבחירות יש יתרונות וחסרונות. שכירת שירותי יועץ עצמאי לבטח יהיו זולים יותר משירותיה של חברה. מנגד, מובן כי יועץ עצמאי לא יוכל לספק את כל השירותים אותה מציעה פירמה גדולה המעסיקה מספר יועצים. לעומת זאת, סביר להניח כי שירותיה של חברה יהיו יקרים יותר משירותיו של יועץ עסקי עצמאי. אפשרות שלישית היא שכירת שירותים של מי שעבדו בעבר בחברות ייעוץ גדולות, רכשו את הידע והכישורים באותן החברות, וכעת מציעים את השירותים שלהם במחירים נמוכים.

 

ייעוץ פיננסי

כאשר מדברים על מה כלול בייעוץ העסקי קודם כל יש מקום לדבר על ייעוץ פיננסי. ייעוץ פיננסי הוא למעשה הכוונה של בעל מקצוע בנוגע להתנהלותכם הכלכלית בעסק שלכם. מובן כי ניהול כלכלי של עסק זו תורה מקצועית אותה יש לרכוש. ללא ידע או ניסיון משמעותי בעניין, מובן כי היכולת לניהול פיננסי איכותי היא מוגבלת.

 

אסטרטגיה

מעבר לכך, בכל שלב של העסק, בין אם מדובר בעסק חדש ובין אם מדובר בעסק ותיק, על המנהלים שלו לאחוז באסטרטגיה עסקית, אשר מכווינה את פעולותיהם. למעשה האסטרטגיה העסקית בוחנת מה מטרת העסק, מה היעדים של העסק ושל בעליו, וכיצד ניתן לטייב את הפעולות בהתאם לחזון זה.

 

שיווק

נדבך משמעותי נוסף של ניהול עסק, וכפועל יוצא גם של ייעוץ עסקי, הוא השיווק. מרכזיותו של השיווק נובע מהחשיבות – ללא שיווק קשה מאוד להרחיב את קהלי היעד, ומכאן שקיים קושי להגדיל את הכנסות העסק. סביב סוגיית השיווק נכתבו תלי-תלים של מאמרים ואסטרטגיות.

 

כמה זה עולה

בשורה התחתונה, השאלה אותה שואלים מרבית האנשים היא מה תהיה העלות של ייעוץ עסקי. ובכן, התשובה לשאלה זו משתנה מאוד בהתאם למיהות היועצים, סוג הייעוץ הנדרש ומשכו, עומק ההתערבות הנדרשת וכן סוג וגודל החברה שבמוקד. מובן כי ייעוץ עסקי מומלץ צריך להתחשב בכל אחד מהפרמטרים הללו וכי אין ההמלצה לחברה אחת זהה להמלצה הרלוונטית לרעותה. לכן, טווח המחירים גם הוא יכול להשתנות בפערים עצומים. אם מדובר בעסק קטן המבקש התייעצות סביב נושא ספציפי, החמיר שייגבה ממנו לא יהיה דומה למחיר שייגבה מחברה גדולה המבקשת ליווי כוללני וממושך.

ייעוץ שני אנשי עסקים

אולי יעניין אותך גם

לתיאום הדברת מזיקים
בעלי מקצוע
הדברת מזיקים – איך זה קורה?

חושבים להזמין מדביר אך חוששים? חשוב שתדעו כיצד מתבצעת הדברת מזיקים  ולדרוש מן המדביר הנחיות והוראות מדוייקות כיצד לנהוג לפני ואחרי ההדברה. במאמר זה נספר

קרא עוד »
נורת חשמל
בעלי מקצוע
הארקה ראשית – מה חשיבותה?

אחד המנגנונים החשובים של רשת החשמל המודרנית היא הארקה ראשית. להארקה יש שימושים רבים, אך בראש ובראשונה היא מונעת פציעות ומוות מהתחשמלות. במאמר הבא נסביר

קרא עוד »