השכרת מיניבוס לטיול – איך תחשבו את ההוצאות?

עלות השכרת מיניבוס מושפעת מגורמים שונים וכדאי להכיר אותם מראש.

במאמר הבא נתמקד אמנם במיניבוס כרכב הסעות, אבל נסביר איזה גורמים משפיעים גם על המחיר של השכרת סוגי רכבים אחרים

מיניבוס הוא כלי רכב שמיועד להסעה של עד 20 אנשים. בניגוד לאוטובוס, מיניבוס הוא כלי רכב קומפקטי וקטן יותר שלא דורש התאמות מיוחדות מבחינת חניה. בנוסף, בדרך כלל נעים יותר לנסוע באוטובוס ויש בו אווירה נעימה גם למבוגרים וגם לצעירים. אז על רקע היתרונות והמאפיינים הללו, אפשר להבין את הביקוש לשירותי השכרת מיניבוס בתחום הטיולים וההסעות.

 

גורמים המשפיעים על המחיר

הבעיה היא שאין מחיר קבוע עבור השירות של השכרת מיניבוס לטיול. לא משנה מה מתכננים לעשות עם המיניבוס, צריך לבדוק איזה פרמטרים משפיעים על המחיר ומה הם כוללים. רק לאחר מכן, ניתן להיכנס אל עובי הקורה ולהשוות בין חברות הסעות על פי המחיר שאותו הן גובות לכל סוג של שירות כזה.

 

מרחק ומשך הנסיעה

הגורם העיקרי שמשפיע על האופן שבו מחשבים את ההוצאות על השכרת מיניבוס לטיול הוא המחיר עבור עבור הלוך וחזור. בגלל שייתכנו שינויים במחיר על פי סוג וזמן הנסיעה, צריך להתייעץ עם בעלי מקצוע כמה שיותר מוקדם ולדאוג שכל הפרטים יהיו שקופים וברורים.

באופן עקרוני, חברת הסעות גובה את המחיר של השכרת מיניבוס לפי המרחק. המחיר הנמוך ביותר הוא לשימוש במיניבוס למרחק של עד 50 ק"מ, בעוד במקרים אחרים המחיר למרחק של עד 100 ק"מ יהיה שונה. במידה והמרחק הוא לא פקטור, כמו למשל בהשכרת מיניבוס לטיול של קבוצות במשך שבוע שלם, לוקחים בחשבון את משך ההשכרה וקובעים מחיר ליום או במחיר לשעה.

 

השפעת סוג המיניבוס על המחיר

אי אפשר לחשב הוצאות על השכרת מיניבוס לטיול בלי לבדוק באיזה סוג של כלי רכב מדובר. אמנם כל מיניבוס הוא קטן יותר מאוטובוס ולכן גם מעדיפים אותו לטיולים קצרים ברחבי הארץ, אך יש בכל זאת הבדלים בין הדגמים השונים.

ההבדל העיקרי הוא בין מיניבוס רגיל למיניבוס מפואר. במיניבוס מפואר שמאובזר ברמה גבוהה, המחירים עשויים לקפוץ בעשרות אחוזים. אם רוצים לחשב את ההוצאות בצורה מסודרת ולא לגלות ברגע האחרון תוספת במחיר, כדאי לבקש לראות תמונות של כל מיניבוס.

 

הזמנת מיניבוס ברגע האחרון

הדרך הנכונה לחשב הוצאות על השכרת כל סוג של רכב הסעות היא לעשות את זה מראש. ברוב המקרים, חברת הסעות תגבה תוספת מחיר על שירותי הסעות שמתואמים ברגע האחרון, מחוץ לשעות הפעילות הרגילות, בשעות הלילה או בסופי שבוע. גם פה, המאפיין התקף לתיאום של כל סוגי ההסעות הוא להכין היטב את שיעורי הבית ולהבין מה משפיע בשורה התחתונה על המחיר.

 

רכב נכנס למים

אולי יעניין אותך גם

לתיאום הדברת מזיקים
בעלי מקצוע
הדברת מזיקים – איך זה קורה?

חושבים להזמין מדביר אך חוששים? חשוב שתדעו כיצד מתבצעת הדברת מזיקים  ולדרוש מן המדביר הנחיות והוראות מדוייקות כיצד לנהוג לפני ואחרי ההדברה. במאמר זה נספר

קרא עוד »
יועץ עסקי עם טאבלט ביד
בעלי מקצוע
כמה עולה ייעוץ עסקי

כאשר משתמשים במונח "ייעוץ עסקי" בדרך כלל הכוונה היא לשכירת שירותי עלי מקצוע אשר ביכולתם לתרום ידע ומיומנויות לניהול העסק שלכם. הייעוץ עשוי להינתן בצדדים

קרא עוד »
נורת חשמל
בעלי מקצוע
הארקה ראשית – מה חשיבותה?

אחד המנגנונים החשובים של רשת החשמל המודרנית היא הארקה ראשית. להארקה יש שימושים רבים, אך בראש ובראשונה היא מונעת פציעות ומוות מהתחשמלות. במאמר הבא נסביר

קרא עוד »