הכל על הכשרת מנעולנים בישראל

הכשרת מנעולנים נעשית במכללות טכנולוגיות או באמצעות קורסים פרטיים. בזמן הלימודים מעניקים למנעולני העתיד את כל ההכשרה והכלים הדרושים להם על מנת שיעסקו במקצוע זה. המאמר יפרט כל מה שצריך לדעת על הכשרת מנעולנים בארץ.

 

לימודי מנעולנים

על מנת לפתח קריירה כמנעולן ניתן ללמוד באחת מהמכללות הטכנולוגיות לימודים עיוניים ומעשיים לאחריהם ניתן להפוך למנעולן מקצועי שכיר או פרטי. הלימודים כוללים הכרה והתנסות במבנים, סוגי דלתות, כספות, סוגי מנעולים, פריצה במצבי חירום, התקנה, רקע ביטוחי, קודנים, מחשוב, תקנות ועוד. בסיום הלימודים המנעולן יידע לחלץ דיירים שנתקעו מחוץ או בתוך הדירות, לפרוץ מכוניות ולחלץ אנשים במקרים של תאונות דרכים, לתפעל מנעולים אלקטרוניים, להחליף ולהתקין מנעולים חדישים ומתקדמים ועוד. המנעולן יקבל תעודת הסמכה ויוכל להציג אותה ללקוחותיו. זוהי תעודה מקצועית המשלבת גם תעודה רשמית של המכון הממשלתי למדע ולטכנולוגיה. הלימודים נמשכים כחמישה חודשים וניתן ללמוד אותם במכללות מסוימות גם בשעות הערב.

 

הניסיון מעל הכל

על מנת להפוך למנעולן מקצועי ומוכשר חייבים לצבור ניסיון פרקטי בחברה מקצועית ולעבור השתלמויות של משרד העבודה לאורך הקריירה. ענף המנעולים מתחדש ומתפתח ללא הרף ולכן חשוב להיות חשוף לכל החידושים, הכלים והטכניקות. ככל שצוברים יותר ניסיון כך משתפרים הביצועים. ניתן לפרוץ מנעולים במהירות רבה יותר מבלי לפגוע בדלתות ובמנעולים עצמם. את ההכשרה ניתן לקבל גם בחברה מקצועית. מנעולן בתחילת הדרך צריך לעשות כ-15 שעות מעשיות בחברה אותה בחר וללמוד את כל השלבים המעשיים והעיוניים. בחברות המקצועיות מקבלים גם ליווי של מנעולן ותיק ומומחה שמתמקד בכל רזי המקצוע באופן פרקטי.

 

צוות מנעולנים מומחה

לאחר שמקבלים הכשרה של מנעולן ניתן להצטרף לחברה ולהפוך לחלק מצוות טכנאים מומחה כמו בחברה של ויטלי מנעולן בבאר שבע. מנעולן ברמה גבוהה יוכל לתפעל ציוד מתקדם, לפתור מצבי חירום ולעבוד בשיתוף פעולה עם צוות החברה. זהו מקצוע ששכרו בצדו ומתאים לכל מי שנוטה למקצועות הטכניים. חשוב לציין שמנעולן עם הכשרה צריך להציג תעודת יושר מטעם המשטרה ולהיות ללא עבר פלילי.

 

האם הכשרה מאב לבן מספיקה?

אנשי מקצוע שמשפחתם עוסקת בתחום יכולים לרכוש את המומחיות שלהם במשך השנים מהכשרה העוברת מאב לבן, במיוחד אם ברשות המשפחה חברה העוסקת בתחום. זוהי ההכשרה הטובה ביותר, אך האם היא מספיקה? לא תמיד. למקצוע העובר מדור לדור יש חסרון כי מה שסבא למד לפני 20 שנים אינו רלוונטי לנכד שלומד את המקצוע. רמת הידע בענף זה מתחדשת בכל עת ולפיכך צריך להיות מעודכנים בטכנולוגיה מתקדמת במיוחד כשרוצים להתעסק עם מנעולים ביומטריים עם תביעת אצבע, מנעולים עם קודים, מנעולי תלת בריח וכד'. לסיכום, על מנת לקבל הכשרה כמנעולן צריך ללמוד, להתחדש ולהתעדכן. חייבים לצבור ניסיון מעשי ולהפוך למומחים בתחום.

מנעול

אולי יעניין אותך גם

לתיאום הדברת מזיקים
בעלי מקצוע
הדברת מזיקים – איך זה קורה?

חושבים להזמין מדביר אך חוששים? חשוב שתדעו כיצד מתבצעת הדברת מזיקים  ולדרוש מן המדביר הנחיות והוראות מדוייקות כיצד לנהוג לפני ואחרי ההדברה. במאמר זה נספר

קרא עוד »
יועץ עסקי עם טאבלט ביד
בעלי מקצוע
כמה עולה ייעוץ עסקי

כאשר משתמשים במונח "ייעוץ עסקי" בדרך כלל הכוונה היא לשכירת שירותי עלי מקצוע אשר ביכולתם לתרום ידע ומיומנויות לניהול העסק שלכם. הייעוץ עשוי להינתן בצדדים

קרא עוד »
נורת חשמל
בעלי מקצוע
הארקה ראשית – מה חשיבותה?

אחד המנגנונים החשובים של רשת החשמל המודרנית היא הארקה ראשית. להארקה יש שימושים רבים, אך בראש ובראשונה היא מונעת פציעות ומוות מהתחשמלות. במאמר הבא נסביר

קרא עוד »