הוגשה תלונה נגדי – מתי להתקשר לעורך דין?

מצב בו מוגשת תלונה נגדכם הוא מצב לא נעים כלל. מדובר בסיטואציה מלחיצה, מערערת ולעיתים אף מפתיעה. כל אחד יכול למצוא את עצמו בסיטואציה בה מוגשת נגדו תלונה, אך אתם לא חייבים להתמודד עם זה לבד. פנייה לעורך דין יכולה לעזור לכם משמעותית, לעשות סדר בבלגן, לאפשר לכם להירגע ולגשת למקרה בנחת. אז בואו נבחן מתי כדאי לפנות לעורך דין ולמה מומלץ לעשות זאת בהקדם האפשרי.

 

מתי עדיף להתקשר לעורך דין

התשובה הפשוטה היא מיד כשאתם יודעים שהוגשה נגדכם תלונה. במשפט הישראלי, כמו בכל שיטת משפט אחרת, יש מועדי קצה שעד לתאריך ספציפי ניתן להגיש תביעות נגדיות, כתבי הגנה וכדומה. ברגע שאתם יודעים שהוגשה נגדכם תלונה, כדאי לפנות לעורך דין. עורך דין מנוסה כמו עורך דין פלילי אלעד שאול, ידע לעזור לכם כבר בשלב הראשון ולעזור לכם להגיע מנקודת מוצא טובה יותר.

 

איך עורך דין יוכל לעזור לכם?

סיטואציה משפטית עלולה להיות מורכבת וסבוכה ולא תמיד אפשר להתמודד איתה לבד. עורך דין מנוסה יכול לעזור לכם במספר דרכים עיקריות. תחילה, בכתבי הגנה ותביעות שכנגד. ניסוח כתב הגנה שעונה על כל סעיפי האישום, תוך שמירה על כללי בית המשפט, היא מלאכה מורכבת. פניה לעורך דין תסייע רבות בהקשר הזה. גם בפן של הכוונה ודיוק מקצועי וגם בפן של הגנה מרבית על הזכויות המגיעות לכם על פי דין. לאחר מכן, עורך דין יסייע בניהול נכון של סיכונים תוך הכרת מערכת המשפט מבפנים וחישובים נכונים של יתרונות מול חסרונות בכל אחת מטענות ההגנה. לבסוף, בשלב המשא ומתן בהליך המשפטי. משא ומתן כולל הגשת ראיות, חקירת עדים וכיוצא בהן, שזו מלאכה הדורשת מקצועיות ודיוק. ככל שהמקצועיות תהיה טובה יותר, תוכלו להבטיח מידה רבה יותר של הגנה.

 

היתרונות שבפניה מוקדמת לעורך דין

לא כדאי לחכות לשלבים מאוחרים בכדי להיוועץ בעורך דין, כיוון שבדין הפלילי, כל מה שתאמרו עלול לשמש כנגדכם. לכן, פניה מוקדמת לעורך דין יכולה לעזור לכם בהכוונה להתנהלות נכונה בחקירות ובמסירת עדות. ניווט נכון תוך ידיעה של איך לומר, מתי ומה בדיוק, תעזור לכם למקסם את הסיכויים שלכם בהגנה. מעבר להגברת הסיכויים, פניה לעורך דין יכולה לעזור לכם לתחושת הביטחון והרוגע הנפשי לפני ותוך כדי ההליך המשפטי.

 

לסיכום

אם הוגשה נגדכם תלונה, מומלץ לפנות לעורך דין בהקדם האפשרי. פניה לעורך דין תעשה לכם סדר בראש ותעזור לכם להתנהלות נכונה ותקינה. תחילה, בהגשת כתבי הגנה ראויים וקבילים משפטית. לאחר מכן, עורך הדין יוכל לעזור לכם בכל השלבים, כמו הכנה לחקירה, למסירת עדות והבאת ראיות רלוונטיות בשלבי המשא והמתן המתקדמים. בנוסף, פנייה לעורך דין תעזור לכם לנחת ושקט נפשי, לדעת שאתם בידיים מקצועיות ומטופלים כיאות.

אישה מדברת בטלפון וכועסת

אולי יעניין אותך גם

לתיאום הדברת מזיקים
בעלי מקצוע
הדברת מזיקים – איך זה קורה?

חושבים להזמין מדביר אך חוששים? חשוב שתדעו כיצד מתבצעת הדברת מזיקים  ולדרוש מן המדביר הנחיות והוראות מדוייקות כיצד לנהוג לפני ואחרי ההדברה. במאמר זה נספר

קרא עוד »
יועץ עסקי עם טאבלט ביד
בעלי מקצוע
כמה עולה ייעוץ עסקי

כאשר משתמשים במונח "ייעוץ עסקי" בדרך כלל הכוונה היא לשכירת שירותי עלי מקצוע אשר ביכולתם לתרום ידע ומיומנויות לניהול העסק שלכם. הייעוץ עשוי להינתן בצדדים

קרא עוד »
נורת חשמל
בעלי מקצוע
הארקה ראשית – מה חשיבותה?

אחד המנגנונים החשובים של רשת החשמל המודרנית היא הארקה ראשית. להארקה יש שימושים רבים, אך בראש ובראשונה היא מונעת פציעות ומוות מהתחשמלות. במאמר הבא נסביר

קרא עוד »