ביטוח שיניים – מה הוא נותן לנו?

כל אדם יידרש בשלב כלשהו בחייו לטיפול שיניים מקצועי – בין אם מסיבות רפואיות (בשל בעיה או מחלה שהתגלתה באזור השיניים והחניכיים), ובין אם מסיבות אסתטיות (ניקוי השיניים, יישור שיניים, הלבנת השיניים ועוד). עם זאת, טיפול אצל רופא שיניים לרוב עולה לא מעט כסף. על מנת לחסוך בעלויות הטיפול, תוכלו לרכוש ביטוח שיניים אצל אחת מחברות הביטוח.

 

מי זכאי לעשות ביטוח שיניים?

אין הגבלת זכאות לרכישת ביטוח שיניים, וכל מי מעוניין יכול לרכוש פוליסת ביטוח לטיפולי שיניים. תוכלו לבחור בכל נותן שירות שתרצו על מנת לרכוש את הפוליסה, גם במקרה שהוא לא נמצא בהסדר עם חברת הביטוח.

במרבית המקרים גם לא תצטרכו להמתין או לעמוד בתקופת אכשרה, ולכן תוכלו להשתמש בפוליסת הביטוח החל מהרגע בו הפוליסה נכנסה לתוקף.

חשוב לדעת שמרבית פוליסות הביטוח לשיניים יהיו מוגבלות בזמן, וכעבור מספר שנים תוקפן יפוג. אם ברצונכם להאריך את הפוליסה, עליכם לחדש אותה כל מספר שנים. בנוסף, יש לציין שילדים ונוער אינם זקוקים לביטוח שכזה על מנת לקבל טיפולי שיניים, שכן הם זכאים לכך במסגרת סל הבריאות (אך ייתכן סכום מסוים בגין השתתפות עצמית, בהתאם לסוג הטיפול הנדרש).

 

מה כולל ביטוח שיניים?

בעזרת הפוליסה לטיפולי שיניים תוכלו להנות ממגוון טיפולי שיניים רחב, שמתבצעים במרפאות השיניים השונות בארץ. ישנן פוליסות שכוללות טיפולי שיניים גם בחו"ל – יש לבדוק זאת עם חברת הביטוח במידת הצורך.

סוגי הטיפולים האפשריים שעשויים להיכלל בביטוח השיניים הם טיפולים משמרים (שנועדו על מנת לשמור על בריאות השיניים ובעיקר כדי למנוע הרעה במצב שלהן, ולאו דווקא על מנת להיטיב את המצב או לטפל בבעיה), טיפולים משקמים (שנועדו לשקם את מצבן של השיניים בעת הצורך ולגרום להחלמתן), וכן טיפולים אורתודנטיים ופריודנטליים (כמו ניתוחים וצילומים מיוחדים).

הכיסוי של הפוליסה משתנה בין החברות השונות, והוא יכול לכלול רק סוג אחד של טיפולים או שילוב של כמה מהם. חשוב להתאים את הפוליסה למצב הבריאותי שלכם ושל השיניים שלכם, כדי שתכסה את כל הטיפולים שנדרשים לכם.

 

את כל הטיפולים ניתן לקבל אצל רופא השיניים שלכם

לאחר שרכשתם פוליסת טיפולי שיניים, ניתן לקבוע תור אל רופא השיניים ולהתחיל לדאוג לבריאות הפה שלכם בצורה איכותית ומקצועית.

רופא השיניים יבדוק את מצב השיניים שלכם, יאבחן אם קיימת בעיה כלשהי (או שקיימים סימנים לכך שעומדת להיות בעיה, ויש לבצע טיפול על מנת למנוע אותה מבעוד מועד) ויטפל במקצועיות במקור הבעיה. אם יש לכם פחד מטיפולי שיניים, תוכלו לעדכן את הרופא והוא ישתדל להתחשב ולהרגיע אתכם.

אם אתם רוצים לראות מהם הטיפולים האפשריים, ולבדוק האם אתם זקוקים לטיפול שיניים – היכנסו וקראו עוד מידע על השיניים שלכם!

 

שן מתפוררת

אולי יעניין אותך גם

מוצר לרגליים
בריאות
אילו סוגי מדרסים קיימים

קיימים בשוק מגוון סוגים של מדרסים. בין אם הופניתם על ידי רופא אורתופד ובין אם בחרתם לפנות למכון להתאמת מדרסים באופן עצמאי, חשוב שתדעו מהן

קרא עוד »
כרישים
בריאות
איך מטפלים בחרדות

בשנים האחרונות אנחנו רואים שהשיח סביב מקרים של חרדות ולחץ הפך להיות הרבה יותר מקובל. למעשה, סביר להניח שגם אתם באופן אישי מכירים אנשים שסובלים

קרא עוד »