ביטוח אופנועים – כל העדכונים ל-2020

נסיעה ברכב מכל סוג שהוא מחייבת אתכם בביטוח, וכך גם נסיעה באופנוע. הפרמיה שתשלמו עבור ביטוח לאופנוע תהיה גבוהה יותר מהפרמיה עבור ביטוח רכב מסיבות שונות שנפרט בכתבה זו. מהם הביטוחים השונים שחייבים לשלם רוכבי אופנועים, מדוע גובה התשלומים לביטוח עלו בשנה וחצי האחרונות וגם – כיצד תבדקו שאתם לא משלמים כפל ביטוחים? כל זאת ועוד במאמר הבא.

 

ביטוח אופנוע לעומת ביטוח רכב – מדוע הוא כל כך יקר?

למחיר הגבוה של פרמיית ביטוח אופנוע לעומת פרמיית ביטוח רכב ישנן כמה סיבות:

  • אופנועים מעורבים יותר בתאונות דרכים: מבחינה סטטיסטית, סביר יותר שרוכב אופנוע יהיה מעורב בתאונת דרכים מאשר נוסע במכונית. המשמעות היא שסביר יותר שחברת הביטוח תצטרך לפתוח את הכיס ולשלם – ולכן מחיר הביטוח גבוה יותר.
  • פציעות חמורות יותר: רוכב אופנוע המעורב בתאונת דרכים חשוף לפגיעה חמורה יותר ביחס לנוסעים ברכב, דבר שעלול לייקר את הטיפולים בו ולהעלות את התשלומים שחברת הביטוח תצטרך לשלם.
  • אופנוע קל לגניבה: קל יותר לגנוב אופנוע מאשר לגנוב רכב, וכן קל יותר לפרק את האופנוע לגורמים ולגנוב חלקים ממנו.

 

סוגי הביטוחים לאופנוע

ביטוח לאופנוע מתחלק לשלושה:

  • ביטוח חובה: הביטוח היחיד שחובה לעשות לפי חוק. כיום הביטוח נעשה באופן ישיר בין הרוכב לחברת הביטוח, וכולל כיסויים להוצאות רפואיות, אובדן כושר עבודה ועוד.
  • ביטוח מקיף: ביטוח משלים לביטוח החובה, ומכסה נזקי רכוש.
  • ביטוח צד ג': ביטוח המכסה נזק שנעשה לרכב אחר.

 

מדוע ביטוחי החובה התייקרו בשנה וחצי האחרונות?

משנת 2019 ביטוחי החובה התייקרו בהשוואה למה שהיו בשנים האחרונות, אך למעשה המחירים שהיו נהוגים בשוק הביטוח מ-2015 היו החריגים. בשנת 2015 התגלה עודף גבייה בגובה של כמיליארד וחצי ש"ח בקרן הפיצויים הממשלתית לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. עודף זה אפשר להוזיל את מחירי הביטוח.

תקופת ההנחה נמשכה 3 שנים והסתיימה בשנת 2019, וביטוחי החובה חזרו לתעריפים המקוריים שהיו לפני ההוזלה.

 

הר הביטוח – הדרך לבדוק על מה אתם משלמים

לפני מספר שנים השיק משרד האוצר מיזם אינטרנטי הנקרא "הר הכסף", בו כל אדם יכול לבדוק במהירות וביעילות האם יש לו חשבון בנק עליו לא ידע, או לחילופין חיסכון פנסיוני או קרן השתלמות ששכח מהם. הסיבה למיזם זה הוא שישנם אנשים רבים להם יש חסכונות שאינם מודעים אליהם, וחבל שכסף יישב בצד ושלא ייעשה בו שימוש.

בדומה למיזם זה, נפתח מיזם חדש בשם "הר הביטוח". הר הביטוח דומה להר הכסף אך מטרתו אחרת – לחשוף בפניכם עבור אלה ביטוחים אתם משלמים וכמה. בהר הביטוח תוכלו לבדוק את הדברים הבאים:

  • מהם הביטוחים שאתם משלמים עבורם
  • האם קיים כפל ביטוחים שגורם לכך שאתם משלמים לחינם פעמיים
  • האם אתם משלמים עבור ביטוחים מיותרים
  • האם ישנה דרך שתוכלו להוזיל את התשלומים עבור הביטוחים שלכם

 

אופנוע בבועה ביד

אולי יעניין אותך גם

אנשים עם ראשי מנורות
ביטוחים
על יוזמת הר הכסף הישראלית

יש המון יוזמות שאנחנו שומעים עליהן לא פעם. בין יוזמות לעסקי נדל"ן חדשים, יוזמות של עולם ההייטק, יוזמות חברתיות ויוזמות שקשורות באיכות הסביבה, קיימות גם

קרא עוד »