כלי גינון – ציוד לגינה

גינה מטופחת ונקייה איננה יכולה להתקיים ללא ציוד מתאים. מראה של דשא ירוק ורענן, מטופח וגזום הוא מראה מרהיב אשר  דרושה לו אחזקה קבועה, ועבודה רצינית ומבוססת ידע של גנן מקצועי.

כיצד נבטיח מראה מטופח לגינה?

על מנת להבטיח מראה מטופח ובריא של דשא יש לדאוג להדברת מחלות, פטריות ומזיקים שונים, וכן להשתמש בציוד גינון מתאים. חברת שרות וציוד הינה החברה המובילה כיום בתחום הציוד לגננים מקצוענים והיא מציעה שפע של מוצרים אשר יגרמו לעבודתכם בגינה, הן הפרטית או הן במרחב הציבורי להיות גינות יפות, ירוקות ומזמינות ובעיקר מקצועיות.

 

כלי גינון - ציוד לגינה

 

מהם כלי הגינון שהם חשובים מאוד עבור עבודה נקייה בגינה?

  • מכסחת דשא חשמלית: רגע לפני שמניחים את הגריל החדש על הדשא, חשוב לדעת שעבודה על הדשא היא המרכיב החשוב ביותר בעבודתו של גנן. בייחוד כאשר יש בגינה עצים מיוחדים שמניבים פירות אשר עלולים ליפול על הקרקע ולהסב נזק לדשא, כמו גם אם יש בגינה צמחים ותבלינים שונים אשר עלולים להעכיר את מראהו המטופח של הגינה. מכסחת דשא קיימת כיום בשתי תצורות עיקריות: מכסחת דשא מבוססת בנזין או מכסת דשא חשמליות/נטענות. בעבודה נכונה עם מכסחת הדשא ניתן לגזום את הדשא בצורה הטובה ביותר, ואין הבדל בין מכסחות הדשא השונות אשר קיימות כיום בשוק, על אף כי ניתן לומר כי קיימת מגמה ברורה של העדפה לשימוש במכסחת דשא חשמלית אשר מאפשרת לגנן המקצועי ליהנות מניידות מרבית
  • מפוחי עלים: סילוק ואיסוף פסולת גינון הוא אחד מצרכני העבודה והזמן הגדולים ביותר של הגנן המקצועי. בכל משימת גינון נדרשות שורה של פעולות לסילוק עלים שנשרו, עלי דשא שהתפזרו לרוחב מרבד הדשא ובערוגות המקיפות, פסולת סינטטית וכמובן אבק. גם כאן בדומה למכסחת הדשא קיימים שני סוגים עיקריים: מפוח גב אשר מיועד לנשיאה על הגב וממנו ניתן לאחוז בצינור גמיש לצורך עבודת ביצוע הניקיון וכן מפוח יד המיועד לנשיאה ביד, בעל צינור קשיח אותו ניתן לכוון באותן חופשי לפי ראות עיניו של הגנן. כיום ישנה מגמה לייצור של מפוחי יד שקטים כגון מפוח גב שקט מסוג PB 760LN אשר הוא רב עוצמה ומתאים מאוד לשטחי גינון גדולים, כל זאת בשקט מופתי.
  • מרססים: על צמחיית הגינה או השדה מאיימים אינספור מזיקים ווירוסים, שיכולים בתוך שעות או ימים אחדים, להשמיד שדה שלם או גינה שלמה שהושקע בה כסף וזמן רב. על כן, ישנה חשיבות רבה לרכישה של מרסס גב תקין אשר ישרת את הגנן לאורך זמן וייתן מענה לבעיות אשר צצות במהלך עבודת הגינון. כיום, רבים מהגננים עובדים עם מרסס גב אשר מאפשר זמן עבודה ארוך ורצוף, כמו מרסס גב נטען 16 ליטר של חברת JACTO אשר נחשב כיום למרסס המתקדם ביותר בקטגוריה.

 

לפרטים נוספים: https://www.serply.co.il/

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

עציץ
לבית ולגינה
כיצד לגדל בזיליקום בחצר האחורית?

 עציצים בבית יכולים לשדרג משמעותית את האווירה, ולתת גם לדירה עירונית קטנה תחושה חמימה וכפרית. ניתן להסתפק בעציצים דקורטיביים, אבל כדאי מאוד לשלב ביניהם גם

קרא עוד »