איזה נתח טעים יותר סינטה או בריסקט

אתם מוצאים את עצמכם מחפשים בכל פעם מחדש נתחים אחרים לברביקיו שאתם עושים? רוצים להפתיע את האורחים שלכם עם אוכל מיוחד? אם כך, כדאי שתדעו: בריסקט זו יכולה להיות אפשרות נהדרת, ואם תלמדו איך להכין את הנתח הזה כמו שצריך – זו תהיה חגיגה קולינרית נפלאה.

 

מה זה מבעצם בריסקט?

הדבר הראשון שצריך לדעת על בריסקט, עוד לפני שמנסים בכלל להשוות אותו לסינטה, זה על איזה חלק מדובר ואיפה הוא בכלל נמצא. אנחנו רואים שהבריסקט הוא נתח שנמצא בתחתית חזה הבקר והוא מורכב בפועל משני חלקים שונים: פלאט + פוינט. ההבדל בין שניהם הוא שבמקרה של הפלאט, אנחנו רואים שמדובר על חלק פחות שומני, הוא מאוד נפוץ והרבה יותר קל לפרוס אותו בצורה יפה ומאורגנת אחרי שמכינים אותו. לעומתו, הפוינט הוא בעל שומן רב יותר, הוא נחשב לבשר יותר עסיסי ושמן, אך בגלל שהמראה שלו קצת פחות יפה, נקי ומסודר, הוא זוכה לפחות פופולאריות. כאשר מדברים על בריסקט בשלמותו, המינוח המקצועי הוא פול-פאקר. אם ננסה להשוות בין בריסקט ובין סינטה, אנחנו נראה שכמעט תמיד הבריסקט יהיה יותר מלא ועשיר בטעמים, מה שהופך אותו גם לבחירה יותר מוצלחת. מצד שני, אם אתם מחפשים נתחים פחות שמנים, הרי שאז סינטה יוכל לעשות את העבודה בצורה טובה יותר.

 

איך באמת כדאי להכין בריסקט?

חשוב להבין שהבריסקט הוא נתח שרירי מאוד, שכן הוא נמצא בדיוק במקום שהפרה תמיד מאמצת, עם כל תנועה שהיא עושה. לכן, על מנת שהוא באמת יהיה טעים ולא סיבי או קשה מידי בעת האכילה, צריך לבשל אותו הרבה מאוד שעות, כי הבישול האיטי זה מה שמרכך אותו והופך אותו לטעים יותר. שתי האופציות העיקריות להכנת בריסקט הן:

  1. בריסקט במעשנה
  2. בריסקט סו ויד

בשני המקרים מאוד מומלץ להחליט מראש איזה תיבול יוכל למצוא חן בעיניכם, כי בסופו של דבר, כמובן שהתיבול הוא חלק ממה שייתן לבשר את הטעם הסופי שלו.

 

ההקפדה על רכישת בשר כמה שיותר איכותי

זה לא משנה איך אתם חושבים להכין את הנתח שבו אתם בוחרים וזה גם לא משנה עד כמה הוא גדול. מה שבטוח זה שצריך להקפיד על רכישת הבשר הכי איכותי שיש. שימו לב: אם תיקנו נתח כמו בריסקט רק בהתאם למחיר, בהחלט עלול להיות שלא תצאו מרוצים כי ימכרו לכם, מטבע הדברים, בשר פחות איכותי. לכן, אם אתם רוצים להימנע מהמצב שבו אתם טורחים שעות ובסופו של דבר המעדן לא טעים כמו שהבטיחו לכם, חשוב מאוד להקפיד על רכישת בשר מאיכות גבוהה. אתם תראו שאם תכינו את נתח הבשר הזה בהקפדה ותוך מתן תשומת לב לכל פרט, התוצאה תהיה נפלאה.

 

צלעות

אולי יעניין אותך גם