כמה משכנתאות אדם אחד יכול לקחת?

פנו אלינו לאחרונה גולשים שקיבלו בעבר משכנתא מהבנק שלהם בעקבות רכישה של דירה ראשונה. גולשים אלו ציינו כי הם מתכננים לקנות נכס נוסף אך אין ברשותם את מלוא הסכום. לכן, הם בודקים אפשרות לקבלת משכנתא נוספת. לדבריהם, הם מעדיפים שלא לפנות אל הבנק כדי לבדוק האם הם יכולים לקבל משכנתא נוספת. לכן, יצאנו לבדוק את העניין ולבחון כמה משכנתאות אדם אחד יכול לקבל.

 

פרטים אודות אופן איסוף המידע

אנו מודים שאין לנו ידע כללי נרחב בכל הנוגע למשכנתאות. זו הסיבה שהחלטנו לפנות אל האנשים שמכירים את התחום מקרוב. פנינו אל אנשי מקצוע שעוסקים בתחומים הבאים:

  • ייעוץ פיננסי
  • יעוץ משכנתאות
  • מנהלי בנק

שאלנו אותם את השאלה שצוינה לפניכם בכותרת וקיבלנו מהם תשובות שיופיעו בפניכם בהמשך.

 

תשובה מספר 1 – יש שיעור מימון מקסימלי שהבנק ראשי להעניק

התשובה הראשונה שקיבלנו נמסרה לנו מטעם היועצים הפיננסיים ומטעם יועצי המשכנתאות. התשובה הזו אומרת בעצם שיש מגבלה מסוימת. לדבריהם של המומחים, אפשר לקבל 3 משכנתאות סך הכול  בכמה מצבים. המצב הראשון יפורט בפניכם בפסקה הבאה.

 

המצב הראשון שבו ניתן לקבל משכנתא

במצב שבו אדם רוכש דירה ראשונה, בתנאי שזו הדירה היחידה שלו. במצב שכזה, האדם יכול לקבל משכנתא בגובה של עד 75% משווי של הדירה עצמה. חשוב לציין כי הדבר בא לידי ביטוי גם כמדובר במסגרת של סיוע במשכנתא מטעם משרד הבינוי והשיכון.

 

המצב השני שבו ניתן לקבל משכנתא

את המשכנתא השנייה ניתן לקבל במצב שבו יש צורך בהחלפה של דירה קיימת. כך שאם יש ברשות אדם דירה שהוא בוחר למכור אותה ולקנות חדשה במקומה – הוא יכול לקבל משכנתא. חשוב לשים לב כי גובה המשכנתא צפוי להיות עד 70% משוויה של הדירה החדשה. את המידע הנוכחי קיבלנו מטעם מומחים שחזרו אלינו מהאתר הבא: https://www.mashcantainfo.com. אם טרם הכרתם את האתר הזה, אנו ממליצים לכם להיכנס אליו בהקדם.

 

המצב השלישי שבו ניתן לקבל משכנתא

את המשכנתא השלישית אדם יכול לקבל במצב שבו הוא מתכנן לרכוש דירה נוספת למטרת השקעה. חשוב לשים לב כי במצב שכזה ניתן יהיה לקבל משכנתה בגובה של עד 50% משוויה של הדירה הנוספת, זו שמיועדת להשקעה. חשוב לציין כי תקופת ההלוואה בכל אחד מהמסלולים שצוינו לעיל צפויה לארוך כ- 30 שנה מקסימום.

 

רגע לפני סיום – כמה עובדות שחשוב לציין

כל אדם שמבקש משכנתא מבנק למשכנתאות יצטרך לעמוד בתנאים מסוימים שנקבעו מטעם בנק ישראל. אם אתם רוצים לשמוע פרטים נוספים בנושא זה, אתם מוזמנים להיכנס אל הקישור שלעיל, שם תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ בנושא.

 

לסיום

עד כאן כל המידע שאתם צריכים לדעת בנוגע למספר המשכנתאות שאדם אחד יכול לקחת. מאחלים לכם הצלחה בהליך זה!

 

אולי יעניין אותך גם