החשיבות שבמיתוג

כל איש פרסום יוכל להסביר לכם כמה מיתוג הוא דבר חשוב ומשמעותי להצלחה העסקית. אנחנו חיים בעידן של תחרות מטורפת כמעט בכל תחום, בטח מבחינת עסקים קטנים. מיתוג מסייע לכם להעביר מסר ספציפי על העסק שלכם ולהסביר לאנשים למה כדאי להם לרכוש את המוצר או את השירות שאתם מציעים דווקא מכם ולא מהמתחרים שלכם.

חשוב לזכור שהשיווק כיום קריטי מסיבה נוספת: אם בעבר אדם היה מוגבל לקניות באזור המגורים שלו, היום המגבלה הזו לא קיימת. אדם שגר בבאר שבע יכול לרכוש מוצר מחנות בחיפה ולקבל אותו במשלוח תוך יומיים או שלושה. ועוד לא התחלנו לדבר על שירותים מקוונים שבכלל אין בהם בעיה של מקום.

 

אז מה זה מיתוג עסקי?

מיתוג הוא תהליך שלם שכולל לא מעט תחומים, התהליך נועד בעצם לייצר לעסק שלכם זהות ייחודית ומובחנת. המילה מיתוג היא חיבור של המילים מוצר ותג, זאת אומרת שבמיתוג אנחנו מייצרים תג למוצר. ברגע שתייצרו למוצר או לשירות שלכם זהות ייחודית ומובחנת אנשים יבינו למה כדאי להם לרכוש אותו דווקא מכם ולא מהמתחרים. בסופו של דבר מטרת המיתוג היא פשוטה מאוד: להביא לכם עוד לקוחות ולייצר לכם עוד הכנסות.

עֵסֶק

למה מיתוג הוא דבר חשוב לעסק?

התשובה לשאלה הזו היא מאוד פשוטה ובסיסית. מיתוג עוזר לקהל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם קודם כל להכיר את העסק או את החנות שלכם, ובשלב השני להחליט שהם קונים דווקא מכם. היכרות עם המותג היא דבר סופר חשוב, מכיוון שאנשים נוטים לרכוש מוצר במקום שהם מכירים. כמובן שלא חייבת להיות כאן היכרות אישית מעמיקה, גם פרסומת טובה יכולה לייצר היכרות מסוימת של אדם עם מוצר או עם שירות.

 

סיבות נוספות לחשיבותו של המיתוג

הכנו כאן רשימה של כמה סיבות נוספות לחשיבותו העצומה של מיתוג עסקי:

  1. הנעה לפעולה – המיתוג מניע אנשים לפעול. הוא גורם להם להחליט שהם רוצים לרכוש מוצר או שירות מסוים, ושהם רוצים לרכוש אותו ממך. מיתוג טוב יגרום לאנשים לעשות את זה ויגדיל את ההכנסות של העסק.
  2. בניית קשרי אמון – מיתוג נכון ומקצועי ייצר אמון של הלקוחות במוצר או בשירות שלך, ויגרום להם לחזור אליך שוב ושוב, ולהביא איתם לקוחות נוספים.
  3. מוטיבציה לצוות – גם בחברות הכי גדולות, וגם בעסקים הכי קטנים, מיתוג נותן מוטיבציה עצומה לצוות העובדים. הם מרגישים שהם חלק ממשהו גדול ואיכותי וחשים מחויבות לעסק.

מיתוג כמייצר הכנסה

כדאי מאוד לזכור שהמיתוג מייצר לעסק שלכם עוד ועוד הכנסות, וזוהי החשיבות הכי גדולה שלו. מיתוג טוב יביא לכם עוד לקוחות, ואלו יביאו בתורם עוד לקוחות. הגדלת מאגר הלקוחות היא אחת המטרות הבסיסיות של כל בעל עסק או חברה.

 

סיכום

מיתוג הוא בלי ספק אחד הדברים הכי חשובים בעסק.

מיתוג

אולי יעניין אותך גם

שואב
עסקים
חברות מיקור חוץ והשמה מובילות

ככל שחלפו להם השנים, חברות וארגונים גדולים העבירו חלקים משמעותיים מפעילותם לגורמים חיצוניים. כך, בתהליך הדרגתי תפסו להם חברות מיקור חוץ והשמה מקום של כבוד

קרא עוד »