אילוף בפנסיון כלבים

כאשר מזהים צורך בתהליך אילוף עבור החבר הטוב שלנו המהלך על ארבע, עולה לעתים השאלה של המיקום. חלק מהמאלפים יציעו אילוף בתנאי הבית, ואילו אחרים בתנאי פנסיון. מהו אילוף בפנסיון ובמה הוא שונה מאילוף בתנאים אחרים? מהם היתרונות והחסרונות של אילוף בפנסיון? כל התשובות במאמר הבא. 

אימוץ של חבר על ארבע הוא חוויה משמחת ומרגשת, אבל תהליך ההסתגלות של המשפחה ושל הכלב אינו תמיד קל ופשוט. לעתים הכלבים שאנחנו מאמצים זקוקים לחינוך ראשוני, ולעתים הם כבר כלבים בוגרים שהספיקו לפתח הרגלים בעייתיים או התנהגויות שנהיה מעוניינים למנוע. במילים אחרות, במקרים רבים, לאחר אימוץ יהיה צורך באילוף של הכלב. אחת הגישות לאילוף היא אילוף בפנסיון כלבים. במאמר זה, המאלפים מבית שמש מסבירים מה שחשוב לדעת על אילוף בפנסיון.

 

מהו אילוף בפנסיון כלבים?

אילוף הכלב או הכלבה יכול להתנהל בתנאי הבית והסביבה הביתית, כך שהמאלף מגיע אל ביתכם לספק את השירות. לעומת זאת, אילוף בתנאי פנסיון כלבים הוא בעצם דמוי פנימייה – מדובר בתקופה, על פי רוב בת מספר שבועות, בה הכלב שוהה בפנסיון ועובר שם אימונים שונים, כחלק מתוכנית האילוף.

 

כיצד מתנהל אילוף בפנסיון כלבים?

הכלב או הכלבה מתקבלים לשהות בפנסיון, נפרדים מהבעלים ובעצם עוברים תוכנית אימונים וחינוך. על פי רוב, תכלול תוכנית האימונים גם עקרונות בסיסיים כמו פקודות שהיינו רוצים שהכלב יכיר – שב, ארצה וכיוצא בזה, אך גם מיקוד בבעיות פרטניות שהעלו הבעלים או שהמאלף זיהה, כמו תוקפנות לא מוסברת או חרדות.

 

קשר עם הבעלים במהלך האילוף

בהתאם למדיניות של המאלף, תוכלו להיות בקשר מסוים עם הכלב תוך כדי האילוף, לפגוש אותו ואף לעבור אימונים יחד איתו.

 

שילוב עם תנאי המחיה הרגילים של הכלב

במקרים מסוימים האילוף מסתכם בשבועות בהם שהה הכלב בפנסיון, ואילו במקרים אחרים השירות יכלול גם פגישה בסביבה הביתית, על מנת לסייע לבעלים להטמיע את הכלים החדשים גם בבית.

 

יתרונות אילוף בפנסיון כלבים

העבודה בפנסיון אילוף תהיה צמודה ואינטנסיבית יותר מעבודה בבית, ועל כן פעמים רבות תוביל לאפקטיביות גבוהה. בנוסף, אילוף בבית מתבסס על כך שהבעלים עובדים עם הכלב באותן שיטות על מנת לשמר עקרונות מפגישה לפגישה, אך לבעלים קשה יותר לעבוד באופן יומיומי ומדויק מאשר למאלף. בנוסף, קיימות בעיות רגשיות שהטיפול בהן עשוי להיות יותר יעיל אם הבעלים לא יהיו בסביבה, כמו תלות וחרדות.

 

חסרונות אילוף בפנסיון כלבים

כאשר האילוף מתנהל מחוץ לסביבתו הביתית של הכלב, עשוי להיות קושי אצל הבעלים בשימוש הטכניקות הנלמדות, משום שלא מתרגלים אותן יחד עם הבעלים. כמו כן, כאשר הכלב לא נמצא בסביבתו הביתית, יתכן שחלק מהבעיות מפוספסות או שהכלב מתנהג באופן שונה, כך שלא תמיד מגיעים לטיפול בכל הבעיות שהאילוף מיועד לטפל בהן.

אולי יעניין אותך גם

חיית מחמד
בעלי חיים
מה הוא אוכל רפואי לכלבים?

בתקופה האחרונה אנו עדים לשיח רב ברשת שנוגע למאכלים רפואיים לבעלי חיים. התברר לנו שיש מי שחושבים שמדובר בטריק שיווקי של מותגי המזון לכלבים וחתולים.

קרא עוד »