כמה עולה עורך דין גירושין בישראל?

גירושין זה סיפור מורכב ולא זול. הרבה לפני שחושבים על המחיר הכלכלי של גירושין בישראל, יש כמובן את העניין הרגשי הלא נעים בכלל. אף אחד לא מתחתן מתוך מחשבה על גירושין, לכן התהליך יכול להיות מלווה בהרבה רגשות אכזבה, כעס ועצב. זה נכון במיוחד כאשר מתגרשים מאדם שכן אוהבים, אבל היחסים ביניכם לא הסתדרו כפי שאולי הייתם רוצים שיקרה. לכן, כדאי לדאוג שהנושא הכלכלי של הגירושין יהיה כמה שפחות מסובך עבורכם

 

איפה מתגרשים?

המחיר של עורך דין גירושין יכול להשתנות בהתאם לאזור בארץ שבו הוא עובד ובו המשפט שלכם מתנהל. על כן, עורך דין גירושין בתל אביב יגבה סכום מסוים.

 

מה משפיע על המחיר?

פעמים רבות מה שמשפיע על מחיר השירות שאנחנו מקבלים הוא מידת הוותק וההצלחה של בעל המקצוע שלנו. זה נכון כמעט לכל עסקה שעושים במהלך החיים, וזה נכון גם כאשר שוכרים את שירותיו של עורך דין לצורך גירושין. פעמים רבות נראה שעורך דין וותיק עם הצלחות מוכחות בתהליכי גירושין לאורך השנים יגבה מחיר גבוה יחסית, ואילו עורך דין חדש יגבה מחיר נמוך.

עם זאת, זאת לא משוואה שנכונה תמיד, ולא כל עורך דין טוב בהכרח יגבה מחיר גבוה במיוחד על שירותיו. צריך להכניס את כל הגורמים האלה לשיקול שלכם ולבחור.

 

הוזלת המחיר על ידי גישור

גירושין הם עסק יקר למדי, כמו שבטח כבר הבנתם. אחת הדרכים בהן אפשר להקטין במיוחד את הנזק הכלכלי שעלול להיגרם עקב הגירושין, הוא לפנות למגשר. המגשר ישמע את הצרכים של שני בני הזוג הפרודים, ויוכל לעזור להם להגיע לעמק השווה. היום ברור כבר שגירושין הם לא משחק סכום אפס, ולא כל רווח של צד אחד הוא הפסד של הצד השני.

בסוף יש לכם מטרות משותפות, כאשר מדובר במיוחד על טובת הילדים המשותפים של בני הזוג, שמן הסתם נרצה שיפגעו מהעסק הזה כמה שפחות. על כן, אם אתם רוצים גם להתגרש ברוח טובה ככל האפשר, וגם לחסוך בעלויות, עדיף לפנות לעורך דין שעוסק גם בגישור גירושין.

 

אגרות

תהליך הגירושין כולל גם תשלום של כמה וכמה אגרות. עם זאת, עורך דין גירושין טוב ידע כיצד לחסוך ככל האפשר בכך. הוא ידע להדריך אתכם, ולמנוע מכם לשלם אגרות שאתם לא צריכים לשלם, וכך לחסוך בעלויות של כל התהליך. בסוף, כאשר מדברים על עורך דין גירושין, מדובר על אדם שבקיא בחוקים והתקנות הרבה מעבר לבן אדם הממוצע שצריך להתעסק בתחום כי הוא מתגרש. אגרות לדוגמא:

  • התנגדות למתן צו ירושה או צו קיום צוואה
  • בקשה למינוי מנהל עיזבון
  • בקשה לתיקון או ביטול צו ירושה
  • תביעות בעניין מזונות
  • תביעות בעניין החזקת ילדים

עורך דין גירושין

אולי יעניין אותך גם