עו"ד ייפוי כוח מתמשך – מדוע זאת השקעה לעתיד?

ייפוי כוח מתמשך כללי שעליו תחתמו עכשיו הוא בדיוק הכלי המשפטי שיגן עליכם כאשר חלילה תאבדו את היכולת לקבל החלטות בצורה עצמאית.

בנוסף, מדובר על השקעה משתלמת בעתיד שלכם ושל המשפחה המורחבת

ייפוי כוח מתמשך שונה מייפוי כוח רגיל בכך שהוא מאפשר לאדם לתכנן מראש כיצד ינוהלו כל הנושאים הכי רגישים שמשפיעים עליו. בין היתר, ייפוי כוח מתמשך כללי למשל משפיע על ניהול עניינים כלכליים, אישיים ובריאותיים ולכן הוא גם משמעותי וגם חשוב.

מתן ייפוי כוח מתמשך כללי לעורך דין מקצועי ואמין מהווה השקעה לעתיד. באמצעות ייפוי כוח מן הסוג הזה, גברים ונשים בגילאים שונים יכולים לקבל כלי משפטי שיגן עליהם כאשר הם חלילה יאבדו את היכולת לקבל החלטות בצורה עצמאית.

 

מה המשמעות של עריכת ייפוי כוח מתמשך?

המסגרת החוקית לעריכת ייפוי כוח מתמשך מבוססת על תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. לפי התיקון הזה, ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שמופקד אצל האפוטרופוס הכללי ובו קובע אדם איזה עניינים ינוהלו בעזרתו של אדם אחר. לפי הגדרת החוק, האדם שמעניק את ייפוי הכוח מכונה "ממנה", בעוד האדם שאחראי לטפל בעניינים שלו הוא "מיופה הכוח".

עו"ד ייפוי כוח מתמשך זו השקעה לעתיד בגלל שבעזרת הכלי הזה אנשים יכולים לקבל החלטות כאשר הם מודעים להשלכות, מבינים את המשמעות ויש להם את כל הכלים להשוות בין האפשרויות שעל הפרק.

 

למה צריך ייפוי כוח מתמשך כללי?

היות ולא ניתן לדעת מה יוליד יום, חשוב מאוד לחתום על ייפוי כוח מתמשך כללי ברגע שבו זה מתאפשר. לאחר מכן, אותו ייפוי כוח מתמשך כללי מגן על הממנה כאשר הוא חלילה מתמודד עם בעיות פיזיולוגיות, פסיכולוגיות, תשישות נפש ועוד.

התייעצות עם עורך דין ייפוי כוח מתמשך מומלצת גם בגלל שניתן לקבוע באיזה תחומים הוא יחול ובאיזה לא. במילים אחרות, ייפוי כוח מתמשך כללי מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו להחליט לא רק איך אנחנו רוצים לנהל את העניינים האישיים שלנו – אלא גם באיזה נושאים לעשות את זה.

 

ייפוי כוח מתמשך – אך ניתן לשינוי

חשוב לזכור שייפוי כוח מתמשך ניתן לשינוי או אפילו לביטול בכל עת. בגלל שמדובר על כלי משפטי שבאמצעותו אדם בעל יכולות ומסוגלות יכול לקבוע איזה החלטות ופעולות יבוצעו בשמו בעתיד, בית המשפט מתייחס אליו ברצינות גמורה. כפועל יוצא מכך, בתי המשפט מאפשרים לשנות או לבטל ייפוי כוח מתמשך כל עוד עושים זאת בצורה נכונה.

לסיכום, התייעצות עם עורך דין לגבי ייפוי כוח מתמשך היא דרך מעולה לדאוג לעתיד האישי ולעתיד המשפחה. אם רוצים להבטיח ניהול עניינים אישיים על פי הרצון שלנו בלבד, זה הכלי המשפטי המומלץ.

 

משקל

אולי יעניין אותך גם