האם ניתן להרחיק יונים לנצח?

יונים שמתיישבות על אדן החלון הביתי יכולות להוות מטרד מאד גדול עבור הדרים בבית. הרעש שהן עושות במהלך היום ובמהלך הלילה, הלשלשת שהן משאירות אחריהן, הריח והזיהומים הנלווים לכך ואם הן נמצאות שם מספיק זמן הן גם מטילות ביצים באותו המקום. איך ניתן להיפטר מהמטרד והאם זה יכול להחזיק לנצח?

 

מה גורם ליונים להתיישב דווקא אצלי?

היונה היא עוף חלש, שנתון תמיד לחסדיו של העוף הדורס. על כן, הנטייה הטבעית שלה היא לחפש מקומות בהם היא יכולה לבנות קן ולהטיל ביצים במקומות חשוכים, קרירים ומוגנים, כמו נקיקי סלע. בעיר ישנו שילוב של מקומות מסתור רבים ומצוינים כמו מסתורי הכביסה, המזגן, גגות פרטיים וגגות בניינים גבוהים, וזמינות רבה של מקורות מזון ועל כן ניתן למצוא את היונה חיה ביננו, בעיר, במקום בטבע.

 

מה רע בקצת יונים על אדן החלון?

עם זאת, אין אנו רוצים להיות אלו שנותנים ליונה את המחסה מפני העופות הדורסים. מדוע אנחנו מוצאים את עצמנו מזמינים הרחקת יונים או מנסים להרחיק אותם בעצמינו? מלבד הרעש שהיא יוצרת שיכול מאד להטריד כאשר היונה מתבייתת על אדם חלון קרוב אלינו כמו חדר שינה או סלון, היונה גם נושאת עימה טפילים רבים על גופה כמו כינים ומחלות שנישאות איתה או בלשלשת שלה כמו סלמונלה וגורמים מזהמים שונים. לכן, גם אם היא מצאה מקום מסתור על גג הבניין, הלשלשת שנושרת עד רצפת הגינה עלולה להיות מקור להפצת מחלות ואנו ממש לא מעוניינים בכך.

 

איך אני יכול להרחיק אותם בעצמי?

שיטות רבות להרחקת יונים, חלק יעילות יותר וחלק פחות, חלק מחזיקות לאורך זמן וחלק לא. ניתן להתקין משטח דוקר המונע מהיונה להתיישב באותו המקום, השיטה יעילה במידה והמקום נמצא בהישג יד.ניתן להתקין רשת מסביב מסתורי כביסה המונעת מהיונים להיכנס. השיטה יכול להימצא יעילה במידה ואין פרצה ברשת, במרבית הפעמים אנו לא מצליחים להגיע לגבהים הדרושים. שיטה נוספת היא הנחת בובה של עורב. לעיתים זה עובד.

 

האם יש סכנות בהדברת יונים?

הדברת יונים עלולה להיות מסוכנת מכמה סיבות. בראש ובראשונה, עבודה בגבהים, על מנת להדביר יונים פעמים רבות יש לעלות על גגות בניינים גבוהים או לצאת מחלונות שנמצאים בגובה. סכנה שממש לא מומלצת למי שאין ברשותו הציוד המתאים לעבודה בגובה. שיטה נוספת להדברה כוללת כומרים כימיים, ומיותר לציין שיש סכנה לבריאות כאשר לא יודעים כיצד להשתמש בחומרים הללו

 

הזמנת איש מקצוע – מדוע ולמה?

אז מדוע להזמין איש מקצוע? עבודה בגובה בצורה מאובטחת על מנת להתקין רשתות ומשטחי דוקרנים, שימוש בחומרים כימיים בצורה מושכלת. כל אלה דורשים אדם אשר יודע את העבודה ולא מסכן את עצמו ולא את הסביבה.

יונים

 

אולי יעניין אותך גם

גליובלסטומה
כללי
מה זה אופטיון?

רבים מאיתנו מכירים בצורה כזו או אחרת, חולי סרטן. לצערנו, מחלת הסרטן היא אחת מהמחלות השכיחות ביותר, המייסרות ביותר ובעלות ההשלכות החמורות ביותר על בני

קרא עוד »