מספר דברים שיהפכו את השינה שלכם למושלמת

לישון היא פעולה שהרבה וודאי אוהבים, הגוף נח, הנפש שלווה ואנחנו צוברים אנרגיות חדשות. עם זאת, לא כולם ישנים שינה ערבה ואיכותית. לכך, קיימים מספר דרכים שיכולות לסייע ולהפוך את השינה שלכם למושלמת. על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

 

למה חשוב שתשנו טוב?

כולנו שמענו את האמרה – שינה איכותית היא חשובה, אך האם אנחנו יודעים למה? ראשית, חשוב לדעת כי כשאנחנו ישנים, כל המערכות בגוף יכולות לנוח ולהתחזק והמוח שלנו ממשיך להתפתח. בנוסף, שינה לא מספקת עלולים לגרום לתחלואה של כלי הדם והלב ועוד. שנית, מעבר לפגיעה הגופנית, חוסר בשינה עלול לגרום למצבי רוח בעיתים, חוסר אנרגיות לתפקד, תשישות וחולשה.

 

לפני השינה

לא כולם יודעים זאת, אבל לצלול למיטה ופשוט להירדם היא פעולה שלפניה כדאי שיקרו מספר דברים, על מנת שתצליח. דעו, כי כדאי להכין את עצמכם מבחינה גופנית ומנטלית שעתיים ואף שלוש לפני שתלכו לישון. בנוסף, הימנעות ממאכלים מתוקים ושתייה של הרבה נוזלים וכן, מקלחת חמה יעזרו לכם להרפות את הגוף ולאפשר לו לנוח. ישנו דבר נוסף שתוכלו לעשות לפני השינה, להשתדל להיות בסביבה לא מאורת במיוחד, או עם אור צהוב.

 

שינוי הרגלים

אחד הדברים שחלקנו חוטאים בו, הוא שימוש בכלים טכנולוגיים כאשר אנחנו כבר במיטה. האור של המסכים מונע הירדמות מהירה כיוון והשפעתו גורמת להפחתה של הפרשת מלטונין בגוף שהוא מוליך העצבי, זה שמסייע לנו לישון בקלות. בנוסף, חשוב שתהיו קשובים לגוף שלכם, במידה וחם לכם דאגו לקרר את הגוף, או לחלופין אם קר לחם דאגו לחמם אותו. תוכלו להתאים את השמיכה למזג האוויר ולשים או להוריד אותה בהתאם.

 

חדר שתרצו לישון בו

חשוב שתדעו כי לחדר שינה שלכם ישנה השפעה על האווירה והתחושות שלכם במהלך השהות בו ובפרט, כשמגיע הזמן ללכת לישון. על כן, השקעה במזרן ומיטה איכותיים תעזור לכם להרגיש בנוח ובעיקר תתרום לשינה איכותית. השקעה בחדר כולו, בעיצוב שייתן תחושה נעימה ורגועה גם היא תסייע לכם באיכות השינה. תוכלו ליצור חדרים בקונספט מסוים שאתם אוהבים, כך לדוגמא תוכלו לבחור מהאופציות של חדרי שינה פרובנס.

 

שחרור מתחים

אם אחרי כל ההכנות של עצמכם ושל חדר השינה עדיין אתם לא מצליחים להירדם בקלות, בדקו האם אתם לא מתוחים מידי כשאתם מנסים לישון. ידוע כי לחץ נפשי הוא אחד מהגורמים העיקריים שיוצרים הפרעות שינה, כאשר לא נותן למוח "להיכבות". תוכלו להתמודד עם שחרור הלחץ, באמצעות שיח עליו עם אדם קרוב, תרגילים פיזיים משחררים, מדיטציה, התייחסות לבעיות במטרידות אתכם ועוד.

 

לסיכום

קיימים מספר דברים שתוכלו לעשות לשינה טובה ואיכותית, הכנות לפני השינה ובזמן הכניסה למיטה. דאגה לחדר נעים ושליו תעזור גם היא ובמידה ותרגישו עומס או מתח גם לכך ישנם פתרונות יעילים וטובים.

שינה טובה

אולי יעניין אותך גם

גליובלסטומה
כללי
מה זה אופטיון?

רבים מאיתנו מכירים בצורה כזו או אחרת, חולי סרטן. לצערנו, מחלת הסרטן היא אחת מהמחלות השכיחות ביותר, המייסרות ביותר ובעלות ההשלכות החמורות ביותר על בני

קרא עוד »