דגשים עיקריים לאיך למצוא עורך דין בעל ניסיון בתחום

בחירה נכונה של עו"ד מקצועי, בעל ניסיון בגירושין, ויכולות גבוהות, הכרחית כדי לשמור על זכויות הלקוח. על עו"ד להיות בעל ניסיון בחלוקת רכוש, משמורת על הילדים, חלוקת זמני שהות, מזונות, סידור הגט, ניסוח הסכם גירושין ועוד. במקרה ויש צורך בייצוג משפטי, על ידי עו"ד בהליכי הגירושין, הבחירה חשובה אף יותר.

 

התמחות בדיני משפחה

עו"ד מומחים לגירושין, כמו עו"ד הלנה שמחי, נבחרים על פי המומחיות, והבקיאות המשפטית שלהם בדיני משפחה, ובתחום הגירושין. בנוסף, רצוי שעו"ד זה, יהיה גם מגשר מנוסה, זאת כיוון שהליך של גישור, יכול לסייע מאוד בניהול יעיל של גירושין.

 

בקיאות בתחומים משפטיים נוספים

מומלץ שעו"ד הנבחר, יהיה בעל היכרות עם תחומים משפטיים נוספים, המשיקים לדיני גירושין, לדוגמה בדיני חוזים ודיני מקרקעין. זאת כיוון שבמסגרת הליך הגירושין, יש צורך במקרים רבים, ללוות את הלקוח גם במכירת דירת המגורים המשותפת, או של נכסי נדל"ן אחרים.

 

אסטרטגיה משפטית

כדאי להבין מראש, מהי האסטרטגיה של עו"ד בתיק. עו"ד מנוסה, ישים דגש על שמירת שלום הילדים, וינסה למנוע התפרקות מוחלטת של המשפחה, בהליך הגירושין. אסטרטגיה משפטית אגרסיבית מדי, יכולה אולי להביא להישגים זמניים, אך עלולה לפגוע ביכולת של בני הזוג, לתקשר האחד עם השנייה בעתיד, מצב בו הנפגעים העיקריים ממנו, הם הילדים.

 

כימיה אישית

הכימיה האישית בין הלקוח לעו"ד, חשובה ביותר. מומלץ כי בין הצדדים תשרור תחושת אמון, והלקוח צריך לחוש ביטחון כי זכויותיו המשפטיות, נשמרות. תחושת הנוחות, תאפשר ללקוח גם לשאול את כל השאלות העולות, ותאפשר לו לעבור את הליך הגירושין בצורה קלה יותר.

 

התמחות ספציפית

לפני בחירת עו"ד דיני משפחה, כדאי לערוך סקר אינטרנטי של עו"ד, ולקבל המלצות ממכרים. לאחר מכן, כדאי לערוך רשימה של הנושאים המאפיינים את הגירושין, לדוגמה: במידה ויש ילדים, כדאי לבדוק האם עו"ד בעל ניסיון בנושא משמורת ילדים, מזונות והכרות עם פסקי דין עדכניים בתחום. במקרה ויש עסק, בבעלות אחד מבני הזוג או שניהם, כדאי למצוא עו"ד, שיש לו ניסיון בתיקי גירושין עם נכסים רבים, וידע בהערכת שווי עסקית. במקרה של אלימות במשפחה, מומלץ למצוא עו"ד עם ניסיון ייצוגי בתחום.

 

שכר טרחה

לבסוף, יש חשיבות למציאת עו"ד, ששכירת שירותיו לא יהוו אתגר פיננסי משמעותי. מומלץ לבדוק מהו שכר הטרחה המקובל, וכן לבדוק מהם המשאבים העומדים לרשותכם. כדאי להיזהר מהצעות מחיר זולות, אשר מעידות לעיתים, על טיב הטיפול שיקבל הלקוח.

 

לסיכום

עו"ד לענייני גירושין, חייב להיות בעל התמחות בדיני משפחה, ובתחום הגירושין. מומלץ שעו"ד הנבחר, יהיה בעל הכרות עם תחומים משפטיים נוספים, המשיקים לדיני גירושין. עו"ד מנוסה, ישים דגש על שמירת שלום הילדים, וינסה למנוע התפרקות מוחלטת של המשפחה, בהליך.

. כימיה אישית

אולי יעניין אותך גם